Jõuluks (Linna)teatrisse

Head detsembri algust kallid lugejad ja teatrihuvilised! Taaskord (nagu ikka) on võtnud omajagu aega, et jälle siia kirjutamisega “ree peale saada”, kuid vähemalt on see nüüd tehtud. Ja otse loomulikult jõulukuu alguses.

Tegelikult on seekordse pausi taga seegi, et olen kahjuks viimasel ajal vähe teatrisse jõudnud. Sügis on möödunud kuidagi nii kiiresti, et pole üle paari korra teatrite ustest sisse astunud. Nüüd on käes jõulud ja tegelikult on ka valida mõne jõuluetenduse vahet (kõik ei olegi isegi suunatud koolidele), kuid mul tekkis hoopis isu üle mitme kuu näha mõnda Linnateatri etendust.

teater

Neid tükke seal mängukavas ikka on, mille vahelt valida. Kuid sellise mitte enam kõige noorema inimesena tekib aasta-aastalt järjest suurem isu klassikaliste lavastuste järele. Ei taha midagi öelda sealse teatri noorte näitlejate kohta, kuid pigem eelistaks mõnda küpsemat tükki. Näiteks võib tuua Tammsaare “Tõe ja õiguse” 4. osa, teatris jooksva Gogoli tüki ning miks ka mitte Šapiro lavastatud Kõivu tüki “Tagasitulek isa juurde“. Ei oskagi nende vahel valida ning eks see kõik jääbki sõltuma sellest, kuhu pileteid saada on.

Kui mõnel selle blogi lugejates on midagi head soovitada, mida mõnes teises teatris kindlasti vaadata, siis ootan siia ka julgelt soovitusi. Loomulikult on endal olemas ülevaade kõigest toimuvast, kuid hea on ka asju kõrvalt teise pilguga näha!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s